Cunamiji, zemljotresi, vulkani, uragani, pandemije, kozmička zračenja, gama udari iz svemira, komete koje se sudaraju i asteroidi – sve to zabrinjavalo nas je s vremena na vrijeme, ali sada je postalo pozadinska buka naše kulture. Jesu li prirodne katastrofe zaista vjerojatnije i češće nego što su bile prije? Pogoršavaju li se stvari? Gube li se granice između prirodnih katastrofa i onih koje je izazvao čovjek? Jesmo li mi dio problem? Ako je tako, što možemo učiniti u vezi tog?
U knjizi Taj opasni svijet, pisac koji je dobio Nagradu generalnog guvernera Marq de Villiers istraživao je ta pitanja u trenutku u kojem postoji velika potreba za razumijevanjem opasnosti s kojima se susrećemo, za djelovanjem na način koji neće pogoršati stvari, i za time da se pripremimo najbolje što možemo za neizbježne katastrofe.
U vezi nekih prirodnih kataklizami ne možemo učiniti ništa, ali u vezi nekih drugih možemo učiniti mnogo toga.
Taj opasni svijet pomaže nam da shvatimo što je što, i iznosi neke provokativne ideje za ublažavanje štet koju takve kataklizme mogu izazvati nama i našem svijetu.
Taj opasni svijet je briljantan i izazovan pogled na stvari koje slijede, i na stvari koje možemo učiniti kako bismo utjecali na svoju budućnost.